HomeFokusPse disa burra qëndrojnë beqarë?
spot_img

Artikuj të ngjashëm

Pse disa burra qëndrojnë beqarë?

Sigurisht, ka burra që pretendojnë të jenë lojtarë gjithë jetën e tyre dhe nuk u shkon ndërmend të vendosen. Kur jeni në të njëzetat tuaja, pothuajse të gjithë janë të lirë. Pastaj rreth moshës 25-vjeç ndodh që burrat papritmas duan të fillojnë të qetësohen. Nëse jeni aq me fat në dashuri, kjo do të thotë që do të përfundoni të lirë në të tridhjetat tuaja, akoma duke u përpjekur të gjeni “Të vetmin” që është vërtet e përshtatshme për ju. Për disa vjet, pothuajse të gjithë ju e dini përfundimisht do të vendosen, por nganjëherë ka burra që përfundojnë beqarë, shkruan Your Tango. Sipas një studimi nga Universiteti i Nikozisë në Qipro, shkencëtarët e udhëhequr nga Menelaus Apostolou anonimisht ekzaminuan dhe analizuan më shumë se 6.700 komente nga burrat në Reddit për të gjetur arsyet më të zakonshme pse burrat mbeten beqarë.

 

Pamja e keqe

Burrat që menduan se dukeshin keq ose nuk u pëlqente pamja e tyre, veçanërisht nëse ishin tullac apo shumë të shkurtër, thanë se gratë nuk dëshironin të ishin në lidhje me to.

 

Vetëvlerësim i ulët

Shumë burra gjithashtu pranuan se janë të lirë për shkak të vetëvlerësimit të ulët dhe se nuk kanë shumë besim te vetja. Por kjo mund të ndryshojë lehtësisht nëse ata ndryshojnë mënyrën e të menduarit dhe të parë veten ndryshe.

 

Ata bëjnë shumë pak përpjekje

Nuk është për t’u habitur, shumë burra gjithashtu bëjnë pak përpjekje për të dashur ose mbajtur një marrëdhënie dhe e kanë të vështirë të dashurohen.

 

Ata nuk kanë interes për marrëdhëniet

Fatkeqësisht, disa burra thjesht nuk kanë interes të jenë në një marrëdhënie dhe preferojnë të bëjnë një jetë të vetme.

 

Aftësi të dobëta të flirtimit

Disa burra janë magjepsës natyralë, por të tjerët mund ta kenë shumë të vështirë të flirtojnë me gratë. Kjo është për shkak të nervave ose injorancës për kapjen e sinjaleve femërore.

 

Ata janë introvertë

Për introvertët natyralë, argëtimi mund të jetë i vështirë. Këta njerëz mund të preferojnë të qëndrojnë dhe të jenë vetëm. Por ndonjëherë është më mirë të provoni diçka jashtë zonës tuaj të rehatisë.

 

Një ndarje e fundit

Ndarjet nuk mbarojnë menjëherë, kështu që është e kuptueshme pse një burrë do të dëshironte të ishte i lirë pas një ndarjeje.

 

Përvojat e këqija të mëparshme

Sigurisht, ne nuk mund ta bazojmë çdo marrëdhënie apo përvojë në marrëdhënie të këqija nga e kaluara. Të gjithë janë të ndryshëm dhe përkundrazi, duhet mbajtur mendjen e hapur.

 

Nuk ka gra të disponueshme

Kjo është e vështirë të besohet sepse ka shumë gra atje që kërkojnë një marrëdhënie. Por burrat që janë vetëm për shkak të pasigurisë së tyre edhe pse në të vërtetë duan një lidhje janë shumë të frikësuar për të provuar ndonjë gjë më serioze. Sidoqoftë, për të tjerët, marrëdhëniet rastësore janë të zakonshme dhe ata kurrë nuk mund të ndihen të vetmuar, sepse gjithsesi nuk duan një lidhje.

 

Lojtar i përjetshëm

Nëse ai është ende 22-vjeç, nuk është çudi. Por kur një burrë është beqar në moshën 30-vjeç dhe ende bën mashtrime me gratë, ai sigurisht nuk dëshiron përkushtim dhe jetë familjare. Njerëzit që ndjekin një “stil jete lojtari” nuk janë domosdo njerëz të lumtur; ata shpesh janë shumë të vetmuar dhe të pasigurt. Gjithashtu, ata shpesh kanë probleme për të cilat as nuk mund të jenë të vetëdijshëm. Në kundërshtim me besimin e njohur, burrat përfundimisht e humbin dëshirën e tyre me kalimin e kohës, dhe paratë kurrë nuk mund të blejnë dashurinë e vërtetë.

 

Një njeri i indinjuar

Një njeri i tillë kishte shumë përvojë të keqe në marrëdhënie dhe tani ai vendosi që ai ishte bërë. Ndryshe nga gratë e inatosura, burrat janë shumë të zëshëm dhe të qartë për këtë. Ngjashëm me lojtarët më të vjetër, këta njerëz mund të kenë nevojë për ndihmë mendore ose kërkim shpirti. Ata e dinë që jo të gjitha gratë janë të tilla, por kanë arritur në një pikë ku hidhërimi i ka pushtuar aq shumë saqë nuk mund të kishin më një marrëdhënie të shëndetshme, edhe nëse do ta donin.

 

Një burrë që e kuptonte se ora e tij po trokiste

Burrat gjithashtu kanë një orë biologjike. Një ditë ky djalë, ndoshta një lojtar, u zgjua dhe kuptoi se kishte nevojë për një familje. Ai është në telashe tani dhe është pak i dëshpëruar. Miqtë e tij kujdesen, e po kështu edhe familjarët e tij. Ai kërkon rrjetet për takime në përpjekje për të gjetur gruan e duhur për të qenë nëna e tij për fëmijën.

 

Baba i divorcuar

Ai është një djalë i shkëlqyeshëm, por thjesht nuk funksionoi me ish-gruan. Akoma, ka një kapje të vogël për të, dhe nuk është me të vërtetë aq e vogël. Ai ka një fëmijë ose pesë prej tyre. Dhe sigurisht që ai po kërkon një nënë zëvendësuese, por nëse jeni duke kërkuar burrë dhe fëmijë, ky është një kombinim fitues. Por duhet të mendoni mirë nëse jeni gati për një burrë që ka fëmijë dhe një ish-grua.

 

Një djalë i martuar që pretendon të jetë beqar

Po, nuk janë beqarë. Ata janë thjesht qenie njerëzore të tmerrshme që ndoshta duhet të divorcohen nga gratë e tyre sepse nuk e respektojnë martesën. Asgjë me djem si kjo nuk është seksi. Ata janë një arsye e mirë pse kaq shumë gra në fund ai ka probleme me besimin. Por të paktën shpresojmë që ata të jenë vetëm në pakicë.

 

Zotëri, ti je shumë i dashur për mua, por si mik

Duket se disa njerëz, pavarësisht nga pamja apo personaliteti, thjesht nuk kanë kiminë e duhur në vetvete që të tjerët ta konsiderojnë tërheqëse. Ndoshta dërgon vibracionet e gabuara ose thjesht ka një lloj mospërputhje të hormoneve. Për fat të keq, në këtë situatë ata nuk mund të bëjnë shumë, përveç se mund të vazhdojnë kërkimin, të përpiqen të përmirësohen ose të heqin dorë.

 

Një eksitim optimist

Duket se dashuria nuk është thjesht përparësia e tyre ndonjëherë. Burrat, më shumë se gratë, ka të ngjarë që thjesht të ndalojnë së provuari takimin me dikë, dhe ka të ngjarë të ndalojnë së kërkuari një partner. Pse? Sepse në shumë situata thjesht nuk ka kuptim të vazhdojmë të përpiqemi vetëm për të përballuar një numër përpjekjesh të dështuara. Ajo që është e mirë për këtë lloj burri është se ata nuk janë zemëruar domosdo nga gratë dhe do të ishin të hapur për t’u provuar kur një vajzë u afrohej atyre. Sidoqoftë, për shkak se skena e takimeve është ashtu siç është, ajo mund të mos përgjigjet përsëri edhe pse zonja është e interesuar.

 

Një fëmijë i rritur dhe një njeri krejtësisht i papërgjegjshëm

Një burrë që zakonisht beson se dëshiron të dalë me dikë. Sidoqoftë, ai nuk dëshiron vërtet një të dashur. Ai dëshiron një nënë të re. Ai gjithashtu dëshiron të ketë një nënë e cila është fizikisht afër tij dhe kujdeset për të. Një grua që e ka atë për një të dashur ka të ngjarë të luftojë derisa të vendosë përfundimisht ta lërë atë. Megjithatë, kujdes, nga jashtë duket mirë, të paktën në fillim.

 

Një djalë që e kupton se është çrregulluar dhe nuk pranon të hyjë në marrëdhënie të reja

Shumë lloje burrash që qëndrojnë beqarë edhe pas 30 vjetësh, ashtu si u pëlqen të jetojnë si djem dhe të argëtohen. Por ky djalë? Ky djalë, ju duhet ta respektoni. Duhet shumë vullnet për të pranuar në të vërtetë se ka çështje që duhet të rregullohen para se të mund të kthehen në marrëdhënie. Gjithsesi, të paktën ai është i sinqertë me veten e tij.

 

Kapje e vërtetë

Ai ka një diplomë master nga Harvard, një trup i bukur dhe pa probleme psikologjike. Bën një jetë aventureske. Nuk ka fëmijë. Një çështje? Epo, kërkoni ekuivalentin tuaj te një grua dhe, për fat të keq, shpesh burrat si ky do të përfundojnë beqarë për më gjatë sepse është kaq e vështirë të gjesh dikë kaq perfekt, si ata.

 

Zgjedhës pa mbulesë

Disa njerëz dëgjojnë frazën “Lypësit nuk mund të zgjedhin” dhe nuk e kuptojnë se vlen për ta. Sado romantike është të thuash, nuk ka një partner krejtësisht të përsosur, veçanërisht nëse ju vetë nuk jeni perfekt. Sidoqoftë, një burrë i tillë nuk do të heqë dorë nga standardet e tij për të parë gratë më të reja që janë të bukura, me një karrierë të suksesshme, pavarësisht nga fakti se ato shpesh kanë një stomak, një personalitet të keq dhe nuk kanë karizëm.

Të fundit